0 ofert

Mieszkania na sprzedaż w Częstochowie to jedne z chętniej wybieranych ofert WGN dotyczących tej części Polski.–Miasto to, znajdujące się na północy województwa śląskiego, najczęściej kojarzone jest przede wszystkim z Jasną Górą i związanym z nią kultem religijnym. Co roku przyjeżdżają tu tysiące pielgrzymów chcących oddać hołd Matce Boskiej. Miejscowość ma jednak do zaoferowania znacznie więcej, szczególnie jeśli chodzi o rynek nieruchomości. Tutejsze dzielnice są nie tylko wyjątkowo spokojne, ale również zachęcają do prowadzenia aktywnego trybu życia. Szukając stałego lokum w województwie śląskim koniecznie zapoznaj się z ofertą nieruchomości w Częstochowie. Dzięki portalowi WGN nie tylko przejrzysz najlepsze dostępne lokale, ale również dowiesz się, na którym osiedlu szczególnie warto kupić mieszkanie.

Dlaczego warto szukać mieszkań na sprzedaż właśnie w Częstochowie?

Mimo że Częstochowa nie jest największym miastem w Polsce, to wyróżnia się wieloma atutami, które zachęcają przyszłych inwestorów do skorzystania z ofert mieszkań na sprzedaż właśnie na terenie tej miejscowości. Ta duchowa stolica kraju położona jest w wyjątkowo malowniczym paśmie Jury Krakowsko-Częstochowskiej. Oczywiście na popularność tego śląskiego miasta wpływa przede wszystkim obecność kompleksu sakralnego Jasna Góra. Liczne wycieczki oraz pielgrzymki udające się do częstochowskiego ośrodka Maryjnego, przyciągają turystów nie tylko z całego kraju czy Europy, ale również ze świata. Miało to znaczący wpływ na rozwój w tej okolicy bogatej infrastruktury usługo-handlowej. Aleja Najświętszej Maryi Panny, prowadząca od parków jasnogórskich do kościoła Świętego Zygmunta zlokalizowanego koło Starego Rynku to nie tylko deptak, na którym znajdują się sklepy z pamiątkami sakralnymi, ale również reprezentacyjna promenada, którą równie chętnie spacerują mieszkańcy miasta. Szeroka oferta gastronomiczna, duża ilość kawiarni i restauracji przyciągają miejscowych przez cały rok. Dostępne ławeczki oraz drzewa pozwalają na liczne spotkania towarzyskie osób w każdym wieku. Równolegle do alei biegnie także ścieżka rowerowa. To doskonałe miejsce dla osób ceniących sobie aktywny tryb życia. Po intensywnej przejażdżce mogą oni odpocząć w jednych z parków znajdujących się u stów Jasnej Góry.

To śląskie miasto z pewnością ucieszy również miłośników historii. Szeroka oferta muzeów oraz obecność Rezerwatu Archeologicznego pomoże odpowiednio zagospodarować czas w wolne dni. Z pewnością jednym z najważniejszych punktów miasta jest Muzeum Narodowe, mieszczące się we wnętrzach Ratusza. Zachowane są w nim najważniejsze pamiątki historyczne związane z Częstochową. Ta śląska miejscowość może się również poszczycić unikalnym Muzeum Produkcji Zapałek. To jedyna w Europie instytucja, w której znajduje się nadal pracująca zabytkowa linia technologiczna z las trzydziestych.

Częstochowę wybierają często osoby, które cenią sobie ciszę i spokój. Ze względu na to, że miasto to nie jest jedną z większych polskich metropolii, codzienne funkcjonowanie jest tutaj nieco przyjemniejsze szczególnie dla tych, którzy nie przepadają za ruchem, gwarem oraz zgiełkiem dużych miejscowości. Zamieszkanie w tej części Śląska to również świetne rozwiązanie dla osób ceniących aktywny wypoczynek oraz kontakt z naturą. Obecność wielu bardzo zielonych parków, lasów, a także ścieżek rowerowych umożliwia swobodny relaks na łonie natury. Ponadto szczególnie mocno rozwinięta jest również tutaj oferta rekreacyjna. Zarówno młodzież jak i dorośli mogą skorzystać z jednego z kilku dostępnych skateparków, basenów czy siłowni na świeżym powietrzu. Częstochowę docenią również rodziny z dziećmi. Spokojne i bardzo bezpieczne osiedla z licznymi przedszkolami i szkołami staną się doskonałym miejscem do rozwoju oraz edukacji najmłodszych mieszkańców tej części Śląska.

Jakie rodzaje mieszkań na sprzedaż w Częstochowie znajdziemy w ofercie WGN?

Oferta dostępnych mieszkań na sprzedaż w Częstochowie obejmuje przede wszystkim lokale mieszkalne w nowo wybudowanych blokach, apartamentowcach oraz wyremontowanych kamienicach. Różne metraże (zarówno mniejsze mieszkania jak i apartamenty) oraz dowolność wyboru pomiędzy lokalem już w pełni wyposażonym i w stanie deweloperskim sprawiają, że przyszli właściciele mieszkań mogą zakupić nieruchomość, która w pełni dopasowana jest do ich wymagań oraz upodobań.

Przyszli nabywcy mogą wybierać mieszkania znajdujące się na różnych osiedlach . Każde z nich charakteryzuje się nie tylko położeniem w innej części miasta, ale również odmienną ofertą usługowo-handlową czy różnym dostępem do atrakcji i walorów przyrodniczych. Jeśli zastanawiasz się, która z dzielnic okaże się lepsza do zamieszkania z dzieckiem, a w której będziesz mógł swobodnie uprawiać poranny jogging na łonie natury, koniecznie sprawdź poniższe zestawienie najpopularniejszych częstochowskich osiedli. Nasz serwis oferuje mieszkania na sprzedaż w każdej z nich, więc już tylko krok dzieli Cię od wybrania idealnego miejsca stałego zamieszkania w tej spokojnej miejscowości Śląska.

Mieszkania na sprzedaż w Częstochowie – Śródmieście, Północ, Tysiąclecie, Parkitka, Wrzosowiak czy Raków?

Choć dawniej mieszkania na sprzedaż w Częstochowie poszukiwane były przede wszystkim przez osoby zainteresowane zamieszkaniem w Śródmieściu, dziś coraz popularniejsze stają się takie dzielnice i osiedla jak Północ, Tysiąclecie, Parkitka, Wrzosowiak czy Raków. Zanim sprawdzisz ofertę WGN w każdej z tych części miasta zobacz, czym charakteryzują się i co wyróżnia je z ogólnego pejzażu tej położonej na południu Polski miejscowości.

Śródmieście

Śródmieście stanowi centralą dzielnicę Częstochowy. To właśnie tutaj znajduje się większość zabytków miasta. Ta część Częstochowy, biegnie pomiędzy Aleją Najświętszej Maryi Panny, a Placem Biegańskiego. Na Śródmieściu zlokalizowane są wszystkie najważniejsze instytucje w mieście, zarówno administracyjne, finansowe, jak i handlowe oraz usługowe. W tym rejonie miasta toczy się również życie towarzyskie i kulturalne Częstochowian. Znajduje się tutaj między innymi, Filharmonia oraz Teatr imienia Adama Mickiewicza. Pomiędzy Ratuszem a Placem Biegańskiego odbywają się wszystkie najważniejsze wydarzenia i imprezy miejskie. Organizowane są także wszelkiego rodzaju uroczystości religijne i patriotyczne.
Śródmieście szczególnie przyciągnie tych najemców nieruchomości, którzy szukają przede wszystkim lokum znajdującego się w ścisłym centrum miasta.

Północ

Północna część miasta przyciąga głównie osoby, które szukają mieszkania na sprzedaż w spokojnej dzielnicy, zlokalizowanej niedaleko skarbów przyrodniczych. Bliskość Lasu Aniołowskiego ucieszy szczególnie tych, którzy regularnie uprawiają jogging lub lubią ucinać sobie krótkie przejażdżki rowerowe. Relaksujący spacer leśnymi ścieżkami pomoże nie tylko odpowiednio odpocząć po intensywnym i męczącym dniu w pracy, ale również okaże się doskonałą inwestycją we własne zdrowie.

Warto również zauważyć, że Północna Częstochowa jest jedną z najmłodszych dzielnic miasta. Nie ma więc tutaj ogromnych, nieestetycznie wyglądających blokowisk czy komunistycznej zabudowy. Mieszkańcy mogą za to spędzić czas na atrakcyjnej promenadzie Czesława Niemena. To miejsce ze względu na dostępność ścieżek rowerowych, licznych placów zabaw, a także boiska do koszykówki i skateparku stało się częstochowskim centrum sportu i rekreacji. W pobliskim amfiteatrze odbywają się także różnego rodzaju wydarzenia kulturalne.

Dzielnica Północ jest również doskonale skomunikowana z resztą miasta. Oprócz licznie jeżdżących tutaj linii autobusowych i tramwajowych, mieszkańcy mogą również skorzystać z kilku dostępnych punktów wypożyczalni rowerów. Infrastruktura tej części Częstochowy spokojnie pozwoli zaspokoić wszystkie podstawowe potrzeby mieszkańców. W okolicy zlokalizowane są liczne przedszkola, szkoły czy biblioteki. W pobliżu znajduje się również galeria handlowa M1.
Ponadto, na Północy organizowane są festyny, konkursy i akcje społecznościowe zachęcające mieszkańców do aktywnego włączenia się w życie wspólnoty dzielnicy.

Osiedle Tysiąclecie

Tysiąclecie to jedna z najpopularniejszych częstochowskich dzielnic. Powstała w latach 60. XX wieku i od tej pory cieszy się uznaniem mieszkańców miasta. To również centrum życia studenckiego - znajduje się tutaj Uniwersytet im. Jana Długosza, Politechnika, a także hala sportowa Polonia, stadion lekkoatletyczny oraz basen. Granicę między dzielnicą Tysiąclecie a Północ, wydziela Promenada Niemena, na której odbywają się liczne wydarzenia kulturalne oraz rozrywkowe.

Osiedle Tysiąclecie jest doskonale skomunikowane z centrum Częstochowy. Wzdłuż głównej alei tej części miasta (Armii Krajowej) biegną trzy linie tramwajowe. Warto również zwrócić uwagę na to, że Tysiąclecie jest niezwykle zielonym osiedlem. Podczas jego budowy sadzano wiele nowych drzew, które spowodowały, że obecnie jest to jedno z najbardziej przyjemnych osiedli Częstochowy.

Zachętą do kupna nieruchomości w tym rejonie miasta z pewnością może być ranking przeprowadzony kilka lat temu przez "Gazetę Wyborczą". Redaktorzy dziennika umieścili Tysiąclecie na pierwszym miejscu w zestawieniu częstochowskich osiedli, w których warto zamieszkać. Dziennikarze docenili przede wszystkim bezpieczeństwo osiedla, a także obecność służby zdrowia oraz bogatą infrastrukturą oświatową i handlowo-usługową. Spokojnie mogą więc tu zamieszkać nie tylko rodziny z dziećmi, ale również osoby starsze szukające komfortowego miejsca do stałego osiedlenia, charakteryzujące się bliskością szpitali czy przychodni.

Osiedle Wrzosowiak

Wrzosowiak zaliczany jest do jednych z najstarszych osiedli Częstochowy. Pierwsze wzmianki o Wrzosowiaku pojawiały się już w 1883 roku. Warto wiedzieć, że podczas II wojny światowej na tym terenie działała konspiracja antyhitlerowska. Ciekawostkę stanowi również fakt, że nazwa osiedla pochodzi od wrzosów, które swego czasu licznie porastały te tereny.

Mimo, iż pozornie może się wydawać, że w tej dzielnicy znajdują się jedynie bloki i lokale mieszkalne warto zwrócić uwagę, że ze względu na odpowiednie zagospodarowanie Wrzosowiaka, może się okazać, że jest to idealne miejsce do zamieszkania rodzin z dziećmi. Bliskość kilku żłobków, szkół podstawowych, a także księgarni, aptek, poczty i supermarketów sprawia, że nie trzeba udawać się do centrum, aby załatwić najpotrzebniejsze, codzienne sprawy. Ponadto, znajduje się tutaj również Skate Park oraz kilka placów zabaw, boisk czy torów rowerowych. Warto również zauważyć, że jest to pierwsza częstochowska dzielnica, która doczekała się własnej izby regionalnej, a także dydaktycznej ścieżki przyrodniczej. Przez osiedle Wrzosowiak przebiegają linie tramwajowe, autobusowe oraz podmiejskie.

Również i w tej części miasta, można cieszyć się z kontaktu z naturą. Znajdujące się na tym terenie łąki trzęślicowe bogate są w różnorodną roślinność, a także w wiele gatunków zwierząt. Ze względu na swoją unikalność, władze od wielu lat spekulują nad tym, aby objąć ten obszar miasta ochroną rezerwatów.

Osiedle Parkitka

Parkitka to osiedle zlokalizowane na zachód od centrum Częstochowy. Położone jest całkowicie na wzgórzu, dlatego szczególnie wyróżnia się spośród innych dzielnic architekturą. Mimo, iż dominuje tutaj przede wszystkim zabudowa jednorodzinna to jednak w ciągu ostatnich lat powstało wiele nowych bloków mieszkalnych.

Na Parkitce znajduje się trzy spore pawilony usługowo-handlowe, przedszkole, Wojewódzki Szpital Specjalistyczny oraz kościół Świętego Kacpra del Bufalo. Szczególnie warto zwrócić uwagę na zabytkową Aleję Brzozową, która jest częścią przyrodniczej ścieżki edukacyjnej. Osiedle Parkitka jest więc doskonałym miejscem do zamieszkania szczególnie dla osób ceniących sobie spokój, kontakt z naturą oraz bardziej swojską atmosferę.

Dzielnica Raków

Raków jest jedną z najważniejszych i jednocześnie najstarszych dzielnic Częstochowy. Położona jest na wschód od centrum, w pobliżu Warty. Początkowo, miało to być osiedle przeznaczone wyłącznie dla pracowników Huty Częstochowskiej. Raków stało się więc przemysłową częścią miasta, posiadającą jednak swoją własną szkołę, pocztę, szpital oraz kilka sklepów spożywczych. Dzielnica znacząco rozrosła się jednak w okolicach II wojny światowej. Zbudowano dodatkowe szkoły i przedszkola, a także poszerzono ofertę usługowo-handlową. Powstało również centrum handlowe.

Obecnie Raków jest jedną z częściej wybieranych przez mieszkańców miasta dzielnic. Miejscowi doceniają nie tylko bogatą infrastrukturę osiedla, ale również bliskość Rezerwatu Archeologicznego. Osiedle jest również doskonale skomunikowane z resztą miasta, znajduje się tu bowiem jedna z głównych pętli tramwajowych i autobusowych. Na stacji Częstochowa Raków zatrzymują się również pociągi osobowe.

Poznaj ofertę WGN i zamieszkaj w Częstochowie!

Jeśli szukasz idealnego mieszkania na sprzedaż w Częstochowie, musisz zapoznać się z ofertą dostępnych lokali w serwisie Wielka Giełda Nieruchomości. Możesz wybierać pomiędzy mieszkaniami znajdującymi się w blokach, jak i kamienicach. Dzięki łatwej w obsłudze wyszukiwarce, będziesz mógł odpowiednio wybrać metraż i cenę poszukiwanej nieruchomości tak, aby wyświetliły się jedynie propozycje dostosowane do Twoich wymagań. Nie zwlekaj i już teraz sprawdź jakie mieszkania w Częstochowie czekają na Ciebie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Oceń nasz serwis

średnia ocen: 4,6

Ten serwis korzysta z mechanizmów cookies (ciasteczka)

| Polityka Cookies